26
Lip

Taxxo Kurier – instalacja na Windows 8 i10 – włączanie dodatku .Net Framework

W trakcie instalacji aplikacji TaxxoKurier na urządzeniach z Windowsem 8 oraz Windowsem 10 często pojawia się komunikat o brakującym dodatku .NET Framework przez co nie można ukończyć instalacji.

TaxxoKurierInstalacja1

Aby poprawnie zainstalować aplikację TaxxoKurier należy uruchomić wymagany komponent. Zarówno z poziomu Windows 8 jak i 10 można to zrobić otwierając Panel sterowania i przechodząc do menu Programy i funkcje.

Następnie z bocznego panelu należy wybrać opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.

TaxxoKurierInstalacja2

W oknie Funkcje systemu Windows należy zaznaczyć opcję: .NET Framework 3.5 (zawiera wersje .NET 2.0 i 3.0).

TaxxoKurierInstalacja3

Po włączeniu usługi .NET Framework 3.5 należy ponownie uruchomić komputer. Następnie można bez przeszkód zainstalować aplikację TaxxoKurier.

Tagi:
17
Mar

Jak wygenerować przelewy bankowe w Taxxo Diggibox/e-dokumenty?

Taxxo 2.0  DiggiBox (e-dokumenty) umożliwia generowanie przelewów bankowych w celu wygodnego opłacania wybranych dokumentów zakupu. 

  • Przelewy tworzyć można zarówno z panelu klienta jak i panelu biura rachunkowego
  • Przelewy zapisują się do pliku w formacie Elixir0, obsługiwanym przez większość banków internetowych
  • Można tworzyć przelewy zarówno do faktur złotówkowych jak i walutowych – dla każdej waluty powstaje odrębna paczka z przelewami

Czytaj dalej

14
Mar

Jak umożliwić wysyłanie faktur e-mailem z innych własnych adresów niż e-mail użytkownika w Taxxo?

Ustawienia domyślne Taxxo/DiggiBox (e-dokumenty) pozwalają przesłać dokumenty e-mailem tylko zarejestrowanym użytkownikom Taxxo ze strony firmy lub biura rachunkowego. System przyjmie dokumenty wysłane tylko z e-maili, które są wprowadzone do kont użytkowników danej firmy Taxxo. Inne maile zostaną odrzucone. Można zmienić to ustawienie korzystając z poniższej instrukcji

Aby przyjmować do Taxxo/DiggiBox (e-dokumenty) faktury wysyłane e-mailem z innych adresów e-mail – należy zmienić odpowiednie Ustawienia. W tym celu:

  1. Zaloguj się na konto użytkownika firmy do platforma2.taxxo.pl
  2. Przejdź do Dokumentów i w lewym menu wybierz Ustawienia
  3. Pojawi się okno Ustawień – otwórz panel Przesyłanie dokumentów przez e-mail
  4. W polu Moje dodatkowe adresy e-mail wpisz adresy, z których będziesz wysyłać faktury do systemu, rozdzielając je średnikiem. System przyjmie dokumenty wysyłane ze wszystkich wprowadzonych tu e-maili oraz e-maila głównego, który jest ustawiony w Twoim użytkowniku Taxxo.

DiggiBoxUstawieniaEmail1

28
Lis

[e-dokumenty] Jak dodać do Taxxo dokumenty skanowane poprzez e-mail?

W Taxxo 1.5.1 wprowadziliśmy możliwość automatycznego przesyłania dokumentów skanowanych e-mailem do modułu Taxxo e-Dokumenty. Przeczytaj jak wygodnie wysyłać faktury elektroniczne lub skanowane poprzez e-mail

Czytaj dalej